Leczenie kanałowe Kraków

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe pozwala na uratowanie zębów, które kiedyś były skazane na usunięcie. Po leczeniu zęby odzyskują pełną funkcjonalność. Leczenie kanałowe odbywa się w przypadku kiedy powikłania przy próchnicy doprowadziły do nieodwracalnych zmian. Endodoncja w gabinecie stomatologicznym w Krakowie pozwala na uratowanie zęba i przywrócenie mu funkcjonalności.

Gabinet dentystyczny Stomatologia 6.0 godziny otwarcia:poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00
12.307.01.25
recepcja@stomatologia6.pl
Gołaśka 4/6
30-611 Kraków

Endodoncja pod mikroskopem

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu to jedna z wielu nowoczesnych metod wykorzystywanych do leczenia zębów. Endodoncja pod mikroskopem – dzięki swojej precyzji – charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Podczas zabiegu, mikroskop pomaga lekarzowi zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba.

Dzięki leczeniu kanałowemu z mikroskopem, lekarze stomatolodzy w gabinecie dentystycznym Stomatologia 6.0 w Krakowie mogą wykonywać wiele skomplikowanych czynności, jednocześnie obserwując je w bardzo dużym powiększeniu. Pozwala to na wykonywanie precyzyjnych zabiegów. Nowoczesny sprzęt do endodoncji mikroskopowej może bezbłędnie odnaleźć wszystkie kanały, usunąć stare wypełnienie czy idealnie opracować kanał.

Dzięki leczeniu stomatologicznemu pod mikroskopem nasza klinika stomatologiczna w Krakowie nie odbiega standardem od światowych gabinetów. Stomatologia 6.0 jest wyposażona w aparaturę na najwyższym poziomie oraz najlepsze leki i nowoczesne materiały stomatologiczne. Mikroskop do endodoncji stomatologicznej wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia, w związku z czym w naszym gabinecie spotkają Państwo wyłącznie najlepszych stomatologów w Krakowie.

Zalety leczenia kanałowego

  • pozwala odzyskać pełną funkcjonalność zęba – po przeprowadzonym leczeniu kanałowym ząb może funkcjonować zupełnie tak, jak zdrowe, naturalne uzębienie stałe.
  •  jest podstawą do założenia mostu lub korony – ząb wyleczony kanałowo może pełnić funkcję podstawy dla założenia korony lub mostu protetycznego.
  • przywraca prawidłową działalność układu trawiennego – po leczeniu kanałowym można ponownie gryźć wszystkie produkty bez odczuwania bólu. Prawidłowe przeżuwanie ma natomiast wpływ na funkcjonowanie całego układu trawiennego

Ile kosztuje leczenie kanałowe w Krakowie?

W naszym gabinecie dentystycznym Stomatologia 6.0 korzystamy nie tylko z najnowocześniejszego sprzętu jakim jest np. mikroskop do endodoncji, ale zapewniamy również pełną, profesjonalną opiekę doświadczonych lekarzy stomatologów. Oferujemy naszym pacjentom bezbolesny, komfortowy zabieg endodontyczny, który przyniesie pełną satysfakcję.

Najczęściej zadawane pytania

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków

Czy leczenie kanałowe boli?

Możliwości współczesnej stomatologii pozwalają na prowadzenie leczenia kanałowego w sposób zupełnie bezbolesny. Jest ono zawsze wykonywane w znieczuleniu miejscowym przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, który całkowicie eliminuje dyskomfort podczas leczenia endodotycznego.

Kiedy wykonywane jest leczenie kanałowe?

Endodoncja mikroskopowa jest stosowana, kiedy wyleczenie zęba za pomocą mniej inwazyjnych metod jest już niemożliwe. Najczęściej leczenie kanałowe przeprowadza się w przypadku powikłań po próchnicy. Prawidłowo wykonany zabieg pozwala przywrócić pełną funkcjonalność jamie ustnej i zapobiec nawrotom choroby. Najczęstsze powody zabiegu endodotycznego:
  • zdiagnozowanie nieodwracalnego zapalenia miazgi, tzw. „serca” naszego zęba,
  • bardzo głębokie uszkodzenie zęba powstałe na skutek próchnicy,
  • pojawienia się martwicy miazgi,
  • przygotowanie do wykonania mostu lub korony.

Jakie są efekty leczenia kanałowego?

Po leczeniu endodontycznym ząb nie posiada nerwów, dzięki czemu pacjent nie czuje już bólu. Niezbędne są jednak systematyczne wizyty kontrolne, podczas których nasi doświadczeni lekarze stomatolodzy będą mogli regularnie sprawdzać stan wyleczonego kanałowo zęba.

Stomatologia 6.0 Kraków

Umów się na wizytę telefonicznie lub online. Przekonaj się o naszej skuteczności w miłej atmosferze i bez stresu. Zapraszamy do kontaktu!
Szukaj