Chirurg stomatolog Kraków

Chirurgia stomatologiczna to ratunek dla zębów, które są objęte procesami chorobotwórczymi różnego rodzaju. Chirurg stomatolog w Krakowie posiada bardzo szeroką specjalizację, która wykorzystywana jest w wielu dziedzinach stomatologii.

Gabinet dentystyczny Stomatologia 6.0 godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00
12.307.01.25
recepcja@stomatologia6.pl
Gołaśka 4/6
30-611 Kraków

Stomatolog Chirurg Kraków

W naszym gabinecie dentystycznym Stomatologia 6.0 w Krakowie przeprowadzamy pełen zakres zabiegów z chirurgii stomatologicznej. Zatrudniamy w swoim zespole wykształconych lekarzy chirurgów stomatologii, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w swojej specjalizacji. Dzięki temu gwarantujemy naszym pacjentom bezbolesne i profesjonalnie wykonane leczenie na najwyższym poziomie.

Przed podjęciem leczenia chirurg dentysta wykonuje szczegółową diagnostykę stanu jamy ustnej i zdrowia pacjenta, które pozwalają mu na odpowiednie przygotowanie leczenia. Podczas zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej wykorzystujemy wyłącznie nowoczesny sprzęt, który umożliwia nam w pełni bezpieczne wykonanie zabiegów.

Jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatolog w gabinecie Stomatologia 6.0 w Krakowie?

Ekstrakcja zęba - usunięcie zęba Kraków

Ekstrakcja zęba przez chirurga stomatologa w Krakowie polega na wykonaniu zabiegu usunięcia zęba przy miejscowym znieczuleniu. Dentysta chirurg używa wyłącznie w pełni profesjonalnych narzędzi, aby maksymalnie ograniczyć ból i sprawić, że zabieg będzie możliwie najbardziej delikatny. W gabinecie dentystycznym w Krakowie dokładamy wszelkich starań, aby uratować każdy ząb bez konieczności jego ekstrakcji.

Chirurgia przedprotetyczna

Zabiegi z tego działu chirurgii stomatologicznej polegają przede wszystkim na wyrównaniu wyrośli kostnych czy usuwaniu rozrostowych zmian na błonie śluzowej. Chirurg stomatolog ma za zadnie usunięcie, zastąpienie, uzupełnienie czy przygotowanie części, które utrudniają prawidłowe protezowanie czy wszczepienie implantów zębowych.

Chirurgia endodontyczna

Zadaniem chirurga endodonty jest wykonywanie zabiegów takich jak:
  • Resekcja – zabieg chirurgiczny, który polega na odcięciu wierzchołka korzenia ze wstecznym wypełnieniem kanału. Resekcja zazwyczaj jest stosowana przez dentystę chirurga, kiedy wystąpi problem  z niewłaściwie wykonywanym leczeniem kanałowym.
  •  Hemisekcja – to zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu połowy bolącego zęba wraz z korzeniem.
  • Radektomia – polega na usunięciu korzenia zęba, który źle rokuje i nie ma możliwości przetrwania w jamie ustnej.

Pobieranie wycinków diagnostycznych

Pobranie diagnostycznych wycinków, pozwala chirurgowi stomatologicznemu na wykonanie badania, które wykaże nieprawidłowe zmiany występujące w częściach błon śluzowych. Po uzyskaniu wyników lekarz chirurg stomatolog może odpowiednio dopasować leczenie lub zlecić pacjentowi wizytę u innego stomatologa w gabinecie Stomatologia 6.0 w Krakowie.

Inne zabiegi chirurgiczne, które wykonuje dentysta chirurg w Krakowie

Wycięcie przerośniętej błony śluzowej

Plastyka wędzidełka

Operacja torbieli

Plastyka wyrostka zębodołowego

Stomatologia 6.0

Umów się na wizytę telefonicznie lub online. Przekonaj się o naszej skuteczności w miłej atmosferze i bez stresu. Zapraszamy do kontaktu!
Szukaj