Higienizacja Kraków

Zabiegi higienizacji zębów w Krakowie: usuwanie kamienia, piaskowanie oraz fluoryzację przeprowadza doświadczona higienistka, która dba o to, aby cały proces był całkowicie bezpieczny i możliwie jak najbardziej komfortowy dla pacjenta. Cały pakiet higienizacji trwa około 1 godziny. 

Gabinet dentystyczny Stomatologia 6.0 godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00
12.307.01.25
recepcja@stomatologia6.pl
Gołaśka 4/6
30-611 Kraków

Wiosenna promocja

Umów się teraz na higienizację jamy ustnej w Krakowie, a podczas wizyty otrzymasz pełnowymiarowy prezent od naszej higienistki!

Higienizacja jamy ustnej w Krakowie

Kamień nazębny, który gromadzi się na naszych zębach, przyspiesza powstawanie próchnicy, odsunięcie dziąseł od zębów, a w efekcie stany zapalne i krwawienie. Skutkiem nieleczenia próchnicy i braku regularnej higienizacji jamy ustnej może być rozchwianie, a nawet utrata zębów. Dodatkowo kamień nazębny jest siedliskiem milionów bakterii, które odpowiadają za nieświeży oddech i ogólny, zły wygląd zębów. Zęby narażone na próchnice są wyraźnie ciemniejsze niż w rzeczywistości.

Wielu naszych pacjentów informuje nas, że bezpośrednio po szczotkowaniu ma wrażenie, że zęby nie są idealnie gładkie. Przyczyną jest zazwyczaj brak wiedzy i umiejętności prawidłowego mycia zębów. Często nasi pacjenci korzystają również z niewłaściwie dobranych przyborów oraz środków do higieny jamy ustnej.

Higienizacja jamy ustnej w gabinecie dentystycznym Stomatologia 6.0 w Krakowie polega na oczyszczeniu zębów z kamienia i płytki nazębnej. W efekcie pozbywamy się ciemnych osadów oraz nalotów. Higienistka poleruje powierzchnię zębów i zabezpiecza je przed nadwrażliwością oraz ponownym odkładaniem się osadu. Dzięki temu skutecznie ratuje nas przed powstawaniem próchnicy. Zęby po wykonaniu higienizacji jamy ustnej w Krakowie przez higienistkę są wyraźnie jaśniejsze i gładsze. Dużo łatwiej jest je oczyszczać i ustępuje dokuczliwe krwawienie z dziąseł.

Skaling zębów Kraków

Skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego powstałego w wyniku mineralizacji płytki nazębnej. Brak regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym w Krakowie może spowodować nagromadzenie się kamienia nazębnego, a w efekcie stany zapalne dziąseł, paradontozę, a nawet utratę zębów. Skaling wykonuje doświadczona higienistka przy pomocy skalera ultradźwiękowego.

Piaskowanie zębów Kraków

Piaskowanie zębów, czyli usuwanie osadu i przebarwień powierzchniowych, które najczęściej są spowodowane częstym piciem kawy, herbaty, paleniem tytoniu lub nieodpowiednim szczotkowaniem zębów. Piaskowanie wykonuje higienistka w Krakowie przy użyciu profesjonalnej piaskarki.

Fluoryzacja zębów Kraków

Fluoryzacja jest zabiegiem wykonywanym przez higienistkę bezpośrednio po scalingu i piaskowaniu zębów. Celem fluoryzacji jest wzmocnienie szkliwa. Fluor jest nakładany na łyżkach indywidualnych i trzymany na zębach przez kilka minut.

Jak prawidłowo myć zęby?

Umów się na higienizację jamy ustnej do gabinetu dentystycznego Stomatologia 6.0. Zatrudniamy profesjonalną higienistkę, która nie tylko skutecznie oczyści zęby, ale również zademonstruje jak prawidłowo szczotkować zęby i używać nici dentystycznej. Wspólnie dobierzecie najlepsze akcesoria i środki do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Przekonaj się sam czy prawidłowo myjesz zęby!

Stomatologia 6.0 Kraków

Umów się na wizytę telefonicznie lub online. Przekonaj się o naszej skuteczności w miłej atmosferze i bez stresu. Zapraszamy do kontaktu!
Szukaj