Czy wybielanie martwego zęba jest możliwe i trwałe?

Czy wybielanie martwego zęba jest możliwe i trwałe?

Wybielanie martwego zęba to zabieg cieszący się rosnącą popularnością wśród pacjentów, którym zależy na estetycznym wyglądzie swojego uśmiechu. Martwe zęby, które przeszły leczenie kanałowe lub doznały urazu, często stają się ciemniejsze. Top stanowi problem estetyczny dla naszych pacjentów. Ale czy wybielanie takich zębów daje trwałe efekty?

Jak wygląda proces wybielania martwego zęba?

Zabieg wybielania martwego zęba różni się od standardowego wybielania zębów w naszym gabinecie. W przypadku martwych zębów wybielanie odbywa się wewnątrz zęba. Stomatolog otwiera ząb od strony podniebienia, usuwa stare wypełnienie kanałowe, jeśli jest konieczne, a następnie umieszcza specjalny żel wybielający wewnątrz komory zęba. Żel ten zawiera substancje utleniające, takie jak nadtlenek wodoru lub nadtlenek mocznika. Działają one na przebarwienia od wewnątrz. Proces ten jest powtarzany kilkakrotnie, aby uzyskać pożądany efekt​.

Czy wybielanie martwego zęba jest trwałe i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty wybielania martwego zęba mogą utrzymywać się przez kilka lat, jednak nie są one permanentne. Z czasem ząb może ponownie ulec przebarwieniu, zwłaszcza jeśli pacjent nie przestrzega naszych zaleceń dotyczących diety i higieny jamy ustnej. Palenie tytoniu, spożywanie kawy, herbaty czy czerwonego wina może przyspieszyć proces ponownego ciemnienia zęba​.

Co zrobić, gdy efekt nie jest zadowalający?

Protetyka stomatologiczna - wybielanie martwego zęba licówkami

Jeśli ząb nie wybielił się równomiernie- co może się zdarzyć np. dlatego, że preparat wybielający nie dotarł do wszystkich zakamarków komory zęba- istnieją inne rozwiązania estetyczne. W takim przypadku można zdecydować się na protetykę stomatologiczną, czyli licówki lub korony, które zapewniają długotrwały i estetyczny efekt. Licówki to cienkie płytki przyklejane do przedniej powierzchni zęba, które skutecznie maskują przebarwienia. Korony protetyczne to rozwiązanie dla zębów, które są dodatkowo uszkodzone lub mają znaczne ubytki​.

Wybielanie martwego zęba w Krakowie

Wybielanie martwego zęba jest skutecznym sposobem na poprawę estetyki uśmiechu. Jednak efekty nie są trwałe na zawsze. Aby cieszyć się białym uśmiechem jak najdłużej, konieczne jest odpowiednie dbanie o zęby oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

Zapraszamy do gabinetu Stomatologia 6.0 w Krakowie, gdzie nasi specjaliści zadbają o Twój uśmiech, oferując profesjonalne wybielanie zębów oraz inne zabiegi stomatologiczne na najwyższym poziomie. Umów się na wizytę i dowiedz się więcej o dostępnych metodach wybielania martwych zębów.

Brak komentarzy
12.307.01.25
gabinet@stomatologia6.pl
Gołaśka 4/6
30-611 Kraków

Stomatologia 6.0 Kraków

Umów się na wizytę telefonicznie lub online. Przekonaj się o naszej skuteczności w miłej atmosferze i bez stresu. Zapraszamy do kontaktu!
blog STOMATOLOGIA 6.0
Szukaj