Jak prawidłowo myć zęby, by cieszyć się zdrowym uśmiechem przez wiele lat? Zdajemy sobie sprawę, że zachowanie pięknego uśmiechu to klucz do zdrowia i samooceny, dlatego specjaliści z gabinetu Stomatologia 6.0 w Krakowie przygotowali dla Was porady w temacie prawidłowej i skutecznej techniki mycia zębów.

Dlaczego higiena jamy ustnej jest tak ważna?

Zanim przejdziemy do instrukcji krok po kroku w jaki sposób prawidłowo myć zęby na co dzień - warto zastanowić się - dlaczego prawidłowa higiena jamy ustanej jest tak ważna? Na jakie czynniki ma wpływ codzienne mycie zębów?

  1. Zapobieganie próchnicy: Regularne mycie zębów usuwa pozostałości po spożywanych pokarmach i zmniejsza ryzyko powstawania próchnicy.
  2. Ochrona przed chorobami dziąseł: Poprawne czyszczenie jamy ustnej pomaga zapobiegać chorobom dziąseł, takim jak zapalenie dziąseł czy paradontoza.
  3. Utrzymanie świeżego oddechu: Prawidłowo wyczyszczone zęby i język pozwalają zachować świeży oddech przez cały dzień.
  4. Zdrowie ogólnoustrojowe: Badania wykazują związek między stanem zdrowia jamy ustnej a ogólnym stanem zdrowia organizmu.

Krok po kroku - jak prawidłowo myć zęby?

Wybierz odpowiednią pastę i szczoteczkę

Dobierz pastę do swoich potrzeb, zwracając uwagę na zawartość fluorku oraz składniki aktywne. Wybierz miękką szczoteczkę, by nie uszkadzać szkliwa i dziąseł. Jeśli masz wątpliwości co do wybranego produktu - umów się na wizytę w gabinecie Stomatologia 6.0 lub skorzystaj z higienizacji jamy ustnej podczas której nasza higienistka przedstawia prawidłową metodę mycia zębów.

Nanieś pastę na szczoteczkę

Nałóż na szczoteczkę ilość pasty wielkości grochu - to wystarczy, aby dokładnie wyczyścić zęby.

Prawidłowa technika mycia

  • Ustaw szczoteczkę pod kątem 45 stopni do dziąseł.
  • Wykonuj krótkie, delikatne ruchy w kierunku od dziąseł do końcówek zębów.
  • Skup się na każdym zębie, myjąc zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną powierzchnię.
  • Nie zapomnij także o języku - delikatnie przeczesuj jego powierzchnię.

Czyść międzyzębowe przestrzenie

Użyj nici dentystycznej lub innych produktów do czyszczenia międzyzębowych przestrzeni, aby usunąć resztki jedzenia i bakterie, których szczoteczka nie jest w stanie dosięgnąć.

Dokładność i systematyczność

Pamiętaj, aby myć zęby przez co najmniej 2 minuty, dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Unikaj połykania pasty i płucz jamę ustną po szczotkowaniu.

Regularne wizyty kontrolne

Oprócz odpowiedniej techniki mycia zębów, regularne wizyty kontrolne u stomatologa są kluczowe dla utrzymania zdrowej jamy ustnej. Dlatego zachęcamy do odwiedzania naszego gabinetu Stomatologia 6.0 w Krakowie co pół roku.

Prawidłowe mycie zębów - lekcje z higienistką

Warto również zastanowić się nad wizytą na higienizacje jamy ustnej w gabinecie Stomatologia 6.0 w Krakowie. Nasza doświadczona higienistka nie tylko dokładnie wyczyści zęby, ale pokarze i doradzi jak prawidłowo myć zęby oraz odpowie na wszystkie nurtujące pytania.

Dbajmy o zdrowie swoich zębów, ponieważ to nie tylko gwarancja pięknego uśmiechu, ale także przepustka do ogólnego zdrowia organizmu. Pamiętajmy, że zdrowie zaczyna się w ustach!

Brak komentarzy
12.307.01.25
gabinet@stomatologia6.pl
Gołaśka 4/6
30-611 Kraków

Stomatologia 6.0 Kraków

Umów się na wizytę telefonicznie lub online. Przekonaj się o naszej skuteczności w miłej atmosferze i bez stresu. Zapraszamy do kontaktu!
blog STOMATOLOGIA 6.0
Szukaj