Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa jest niezwykle ważna. Dlatego rodzic powinien pamiętać, że dobry lekarz stomatolog to w tej kwestii podstawa.

W gabinecie dentystycznym Stomatologia 6.0 w Krakowie posiadamy specjalistów, którzy zajmują się leczeniem dzieci. Taki lekarz musi posiadać nie tylko duże umiejętności zawodowe, ale również dobry kontakt z małym pacjentem, dzięki któremu skutecznie odwróci jego uwagę od zabiegu.

Wiele dorosłych osób bardzo źle wspomina ze swojego dzieciństwa wizyty u dentysty. Skutki tego są odczuwalne przez całe życie i objawiają się np. niechęcią do odwiedzania gabinetu stomatologicznego. W Stomatologia 6.0 mały pacjent oswoi się z gabinetem, a lekarz podejdzie do niego z uśmiechem, pokazując różne narzędzia i opowiadając o swojej pracy. Nasi specjaliści „umówią się z dzieckiem” na kolejną wizytę i wszystko dokładnie wytłumaczą aby zdobyć jego zaufanie. Oczywiście po wizycie, każdy dzielny pacjent otrzymuje drobny upominek!

Umów wizytę w Stomatologia 6.0

Pierwsza wizyta dziecka u denstysty Kraków

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty – o czym warto pamiętać?

  1. Wybranie gabinetu, który posiada lekarza stomatologa z podejściem do dziecka. Taki lekarz jest bardziej cierpliwy i od samego początku wie jak się zachować, aby zdobyć zaufanie małego pacjenta. Warto sprawdzić to osobiście udając się na wizytę kontrolną. W naszym gabinecie dentystycznym w Krakowie, leczeniem dzieci zajmują się lekarze stomatolodzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, którzy sprawiają, że mały pacjent czuje się na fotelu dentystycznym bezpiecznie i komfortowo.
  2. Należy pamiętać, że każde dziecko jest inne i nie można podać jednego schematu pierwszej wizyty, ponieważ nigdy nie wiadomo jak maluch się zachowa. Dlatego nasi lekarze stomatolodzy zalecają, aby najpierw umówić się na wizytę adaptacyjną prowadzoną przez lekarza lub asystentkę. Głównym celem takiego spotkania jest oswojenie dziecka z gabinetem dentystycznym lub przeprowadzenie wstępnego badania.
  3. Regularne wizyty u dentysty z dzieckiem są bardzo ważne, dlatego nie należy zwlekać z pierwszą wizytą dziecka u stomatologa zbyt długo. Zaleca się, aby mały pacjent odwiedził gabinet po raz pierwszy już między 2, a 3 rokiem życia. Próchnica na zębach mlecznych rozwija się bardzo szybko i przechodzi na zęby stałe, a jej objawy często nie są widoczne na pierwszy rzut oka.
  4. Nie zalecamy również oszukiwania dziecka i mówienia mu, że podczas wizyty nic nie będzie bolało. Mimo najszczerszych starań – ból zawsze może wystąpić np. podczas podania znieczulenia. Sam zabieg może być też po prostu niekomfortowy, a nowa sytuacja bardzo stresująca dla małego pacjenta.
  5. Zwróć uwagę, aby umówić się na wizytę w momencie kiedy dziecko będzie wypoczęte. Unikaj wizyt u stomatologa z dzieckiem o bardzo wczesnych i późnych godzinach.

Sposoby na przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty u stomatologa

Baw się z dzieckiem w dentystę. Możecie wspólnie leczyć maskotki lub bawić się w liczenie oraz czyszczenie zębów. Można również zobaczyć edukacyjne bajki czy książeczki.

Porozmawiaj z dzieckiem. Przeprowadź rozmowę, podczas której unikaj negatywnie nacechowanych słów jak np. zastrzyk, igła, plombowanie itp. Użyj dziecięcego języka, mówiąc, że Pani doktor policzy ząbki i sprawdzi czy nie ma w nich robaczków.

Umów wizytę w gabinecie Stomatologia 6.0

Dentysta dla dzieci Kraków

Jako rodzic nastaw się, że przebieg wizyty może być różny. Nawet pomimo najlepszego przygotowania – dziecko może płakać, krzyczeć czy złościć się. Właśnie dlatego należy wybrać odpowiedniego lekarza stomatologa dla dzieci i uzbroić się w cierpliwość.

Przed pierwszą wizytą dziecka u stomatologa, opiekun ma obowiązek podać dane personalne dziecka, więc warto pamiętać, aby zabrać ze sobą jego numer PESEL. Każda wizyta odbywa się z opiekunem prawnym, więc dziecko nie może przyjść na wizytę z babcią, dziadkiem czy ciocią – o ile nie są opiekunami prawnymi. W naszym gabinecie mamy możliwość – po pierwszej wizycie – wypełnienia dokumentu upoważniającego inną osobę do kolejnej wizyty z dzieckiem.

Gabinet dentystyczny Stomatologia 6.0 w Krakowie jest otwarty od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 18:00 i chętnie przyjmuje małych pacjentów. Wizytę umówisz online lub telefonicznie. Możesz również odwiedzić nas osobiście w naszym gabinecie przy ul. Gołaśka 4/6 w Krakowie. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – nasz personel jest do Państwa dyspozycji.

Brak komentarzy
12.307.01.25
gabinet@stomatologia6.pl
Gołaśka 4/6
30-611 Kraków

Stomatologia 6.0 Kraków

Umów się na wizytę telefonicznie lub online. Przekonaj się o naszej skuteczności w miłej atmosferze i bez stresu. Zapraszamy do kontaktu!
blog STOMATOLOGIA 6.0
Szukaj