Implantologia - rewolucja w przywracaniu utraconych zębów

Implantologia - rewolucja w przywracaniu utraconych zębów

Utrata zębów stałych jest częstym problemem naszych pacjentów. Należy podkreślić, że nie zawsze wynika ona z zaniedbań naszego pacjenta. Przyczyn utraty zębów może być naprawdę wiele. Dlatego warto wiedzieć, że implantologia w Krakowie to innowacyjna metoda przywracania braków w uzębieniu. Implanty zębów mają wiele zalet i skutecznie poprawiają jakość życia pacjenta.

Implant zęba Kraków – co to jest?

Implanty zębów to innowacyjne rozwiązania w dziedzinie stomatologii, które pozwalają na odbudowę brakujących zębów w sposób trwały, naturalny i efektywny. Składają się one z metalowej śruby lub postawionego na niej mocowania oraz ceramicznej korony, tworząc kompletną rekonstrukcję zęba. Implanty zębów są stosowane w celu zastąpienia pojedynczych zębów, mostów lub całych protez, zapewniając pacjentom wygodę i pewność uśmiechu.

W gabinecie Stomatologia 6.0 w Krakowie lekarze stomatologii indywidualnie dopasowują odpowiednie leczenie i przywracają piękny, pełny uśmiech.

Dlaczego warto wykonać implant zęba w Krakowie – zalety

 1. Naturalny wygląd - implanty zębowe są zaprojektowane tak, aby przypominać naturalne zęby pod względem kształtu, koloru i tekstury, co pozwala na osiągnięcie estetycznego efektu. 
 2. Trwałość - implanty zębowe są trwałe i mogą przetrwać przez wiele lat, nawet przez całe życie, przy odpowiedniej opiece i regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa.
 3.  Stabilność - implanty zębowe są trwale osadzone w kości szczęki lub żuchwy, co zapewnia im doskonałą stabilność podczas żucia, mówienia i wykonywania codziennych czynności.
 4.  Ochrona sąsiednich zębów - w przeciwieństwie do mostów, implanty nie wymagają naruszania sąsiednich zębów, co pozwala na zachowanie ich naturalnej struktury i zdrowia. 
 5. Komfort - implanty zębowe nie przemieszczają się ani nie przesuwają się podczas jedzenia czy mówienia, co zapewnia pacjentowi komfort i wygodę w codziennym życiu. 
 6. Długoterminowa inwestycja - choć implanty zębowe mogą być droższe niż inne metody odbudowy zębów, są one długoterminową inwestycją w zdrowie jamy ustnej, co może przynieść oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej poprzez minimalizację konieczności kolejnych zabiegów.

Ile trwa leczenie implantologiczne?

Czas trwania procesu leczenia implantologicznego może się różnić w zależności od indywidualnych warunków pacjenta oraz rodzaju i liczby wszczepionych implantów. Ogólnie, proces może trwać od kilku miesięcy do roku lub dłużej.

Możliwe powikłania to między innymi infekcje w okolicy implantu, nieprawidłowe gojenie się kości, urazy nerwów czy uszkodzenia sąsiednich struktur. Jednakże, odpowiednia diagnoza, planowanie leczenia oraz staranność wykonania zabiegu przez doświadczonego lekarza stomatologa z gabinetu Stomatologia 6.0 w Krakowie minimalizują ryzyko wystąpienia powikłań i przyczyniają się do sukcesu leczenia implantologicznego.

Proces leczenia implantologicznych

 1. Konsultacja: Pierwszym krokiem w leczeniu implantologicznym jest konsultacja z lekarzem z gabinetu Styomatologia 6.0 w Krakowie specjalizującym się w implantologii. Podczas tej wizyty oceniamy stan zdrowia jamy ustnej pacjenta, wykonujemy badania diagnostyczne, jak również omawiamy oczekiwania i możliwości leczenia.
 2. Planowanie leczenia: Na podstawie wyników diagnostyki oraz rozmowy z pacjentem, przygotowujemy indywidualny plan leczenia. Planowanie to obejmuje określenie lokalizacji wszczepienia implantu, typu implantu oraz planowanej procedury chirurgicznej. 
 3. Wszczepienie implantu: Procedura wszczepienia implantu zębowego w Krakowie polega na umieszczeniu tytanowej śruby w kości szczęki lub żuchwy. Zabieg ten wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Po wszczepieniu implantu może być konieczne oczekiwanie na okres gojenia. 
 4. Osseointegracja: Po wszczepieniu implantu dochodzi do procesu zwanego osseointegracją, który polega na stopniowym zrastaniu się implantu z kością. Proces ten może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od stanu zdrowia pacjenta oraz lokalizacji implantu.
 5. Nałożenie korony: Po osseointegracji implantu, pacjent jest ponownie przyjmowany w naszym gabinecie Stomatologia 6.0 w celu nałożenia korony protetycznej na wszczepiony implant. Korona jest spersonalizowana pod względem kształtu, koloru i wielkości, aby doskonale pasować do naturalnego uśmiechu pacjenta.

Implant zęba Kraków – gabinet Stomatologia 6.0

Implanty zębów stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z brakującymi zębami, a cała szczęka implantów zębów to innowacyjna opcja dla tych, którzy potrzebują kompleksowej odbudowy jamy ustnej. Wybór odpowiedniego gabinetu stomatologicznego, takiego jak Stomatologia 6.0 w Krakowie, może zapewnić pacjentom pewność, że proces leczenia będzie przeprowadzony w sposób profesjonalny, komfortowy i skuteczny. Umów wizytę już dziś i zawalcz o piękny, pełny uśmiech!

Wiktoria
napisał(a)
Wtorek, Kwiecień 16, 2024
Świetny wpis
12.307.01.25
gabinet@stomatologia6.pl
Gołaśka 4/6
30-611 Kraków

Stomatologia 6.0 Kraków

Umów się na wizytę telefonicznie lub online. Przekonaj się o naszej skuteczności w miłej atmosferze i bez stresu. Zapraszamy do kontaktu!
blog STOMATOLOGIA 6.0
Szukaj