Implant zęba wszczepiamy w gabinecie dentystycznym Stomatologia 6.0 w przypadku ekstrakcji zęba lub utraty własnego zęba. Implanty zębowe pozwalają zachować estetykę i zdrowie jamy ustnej. Współczesna implantologia sprawia, że implanty zębów są bardzo trwałe – mimo to, po zabiegu wszczepienia implantu zęba, bezwzględnie trzeba przestrzegać zaleceń lekarza stomatologa.

Pacjenci często pytają naszych lekarzy dentystów co można jeść po wszczepieni implantu zęba? Aby uniknąć powikłań i interwencji chirurgicznych należy przestrzegać zaleceń gabinetu stomatologicznego:

 • Do 24h od zabiegu nie należy płukać jamy ustnej płynami do higieny, a przez kolejne kilka tygodni należy zachować podczas codziennej higieny jamy ustnej szczególną ostrożność.
 • Do 7 dni od zabiegu wszczepienia implantu zęba nie wolno pić alkoholu i palić papierosów.
 • Należy stosować okłady z lodu, aby pozbyć się obrzęku po implantacji. Nie nagrzewamy opuchniętego miejsca.
 • Pierwsze kilka dni po zabiegu należy układać głowę do snu powyżej linii ciała.
 • Bezwzględnie nie wolno dotykać implantów oraz ich okolic.
 • Wskazane jest szczotkowanie zębów szczoteczkom o miękkim włosiu i płukanie jamy ustnej płynami antybakteryjnymi.

Po zabiegu wszczepienia implantów zębowychlekarz dentysta może zalecić przyjmowanie różnego rodzaju leków np. przeciwzapalnych lub antybiotyków. Pacjent jest zobowiązany systematycznie przyjmować wskazane przez stomatologa leki i przestrzegać wskazanych dawek.

Kiedy można zacząć jeść po wszczepieniu implanta zęba?

Lekarz stomatolog po zabiegu dokładnie wytłumaczy pacjentowi dalsze postępowanie, jednak co do zasady do około 2 godzin po zabiegu wszczepienia implantu zęba nie należy spożywać żadnych posiłków. Zaleca się również, aby przez kolejne 2 dni od wszczepienia implantu zęba zrezygnować z gorących posiłków i jeść głównie płynne pokarmy. Warto także unikać produktów mlecznych, ostrych dań czy napojów gazowanych. Do momentu zaleczenia rany nie wolno żuć czy gryźć twardych pokarmów operowaną stroną.

Bezwzględnie zabronione przez minimum 7 dni od zabiegu wszczepienia implantów zębów jest palenie papierosów i picie alkoholu.

Czy przed zabiegiem wszczepienia implantów zębów trzeba stosować jakąś specjalną dietę?

Przed zabiegiem wszczepienia implantu zęba można jeść wszystko – nie trzeba stosować specjalnej diety. Warto kilka dni przed jeść posiłki bogate w witaminę C, która wzmacnia naczynia krwionośne. Dodatkowo bezpośrednio przed zabiegiem implantologicznym należy zjeść porządny posiłek.

Zabieg wszczepienia implantu zęba Kraków – kiedy zgłosić się do dentysty?

Zabieg implantacji zalicza się do jednych z najmniej inwazyjnych zabiegów stomatologicznych. W gabinecie dentystycznym Stomatologia 6.0 jest on wykonany przez doświadczonego lekarza stomatologa, który zadba o komfort pacjenta. Należy jednak ściśle stosować się do zaleceń lekarza i obserwować reakcję swojego organizmu.

Wybierając gabinet dentystyczny Stomatologia 6.0 w Krakowie mają Państwo gwarancję prawidłowo wykonanej diagnostyki, zabiegu i uzyskania oczekiwanego efektu końcowego.

Na wypadek wystąpienia poniższych sytuacji bezwzględnie należy skontaktować się z lekarzem:

 • Kilka dni po zabiegu ból nadal jest dokuczliwy i nie zmniejsza się.
 • Obrzęk nie znika od dłuższego czasu.
 • Po upływie doby pacjent nie odzyskał czucia.
 • Pacjent odczuwa długotrwały ból głowy.
 • Występuje obfite krwawienie.

Jeśli żadna z wyżej wskazanych sytuacji nie występuje, na wizytę kontrolą zapraszamy po około 10 dniach od zabiegu wszczepienia implantów zębów w Krakowie. Oprócz sprawdzenia stanu jamy ustnej, lekarz stomatolog usuwa wówczas również szwy. Bezwzględnie trzeba również pamiętać, aby uczęszczać na kontrole do gabinetu dentystycznego Stomatologia 6.0 w Krakowie przynajmniej raz na pół roku, aby mieć pewność, że zęby są zdrowe i pozbawione ubytków czy próchnicy.

Brak komentarzy
12.307.01.25
gabinet@stomatologia6.pl
Gołaśka 4/6
30-611 Kraków

Stomatologia 6.0 Kraków

Umów się na wizytę telefonicznie lub online. Przekonaj się o naszej skuteczności w miłej atmosferze i bez stresu. Zapraszamy do kontaktu!
blog STOMATOLOGIA 6.0
Szukaj